Čokoláda může vašeho psa zabít

6. března 2008 v 17:27 |  •Důležité rady•
Chovatelé psů v Británii dostali důrazné varování, aby nekrmili své čtyřnohé miláčky čokoládou. Psí organismus není na trávení čokolády přizpůsoben jako lidský, a psům tak hrozí až smrt otravou. Výzvu vydala britská pojišťovna Tesco Pet Insurance.
Ročně v Británii v období Vánoc uhyne nejvíce psů jen proto, že se jim jejich paničky a páníčkové snaží "osladit" život.
"Máte-li svá zvířata rádi, zařiďte, aby pro ně čokoláda byla nedostupná," uvádí se ve výzvě pojišťovny, která se zaměřuje na domácí zvířata všeho druhu.
Mnozí chovatelé totiž netuší, že čokoláda jejich miláčkům škodí. Stejně jako další výrobky z kakaa obsahuje alkaloid theobromin, látku podobnou kofeinu, která je pro psy a další zvířata nebezpečná.
Látka má za určitých okolností těžký dopad na centrální nervový systém a na srdeční sval zvířat, a může tak vyvolat až smrt.
Pro lidi není tato látka nebezpečná, protože mají enzym, který theobromin odbourává. U zvířat ale velmi záleží na dávce čokolády, kterou dostanou. Například pro psa velikosti teriéra mohou být smrtelné už jedna nebo dvě tabulky hořké čokolády, varuje pojišťovna.
Zatímco v loňském roce zaznamenali britští veterináři celkem 790 případů otravy psů čokoládou, letos už je to 850 případů.
Zdrojííík :idnes.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pawča pawča | Web | 21. dubna 2008 v 17:03 | Reagovat

ahojky tak už si tě přidávám, potom se ještě domluvíme

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.