Proč jsou děti díky psům št'astné

2. září 2007 v 16:24 | Áčko |  ►Zajímavosti
S domácími zvířaty se dětem žije zdravěji. Zvířata chtějí, aby se s nimi dovádělo. Jsou často veselá a rozesmívají děti. Děti, které žijí společně s domácími zvířaty, zvláště pak se psy, se umějí více těšit se života

Zvířata udržují lidskou duši i tělo fit.Pes,kterého je nutné denně venčit, nutí k pohybu na čerstvém vzduchu. Tím se povzbuzuje činnost srdce, mozek se lépe okysličuje. Kromě toho musí děti ven v každém počasí - to je utužuje a posiluje jejich imunitní systém.

Díky zvířatům jsou děti šťastné. Lékaři zjistili, že jízda na koni působí jako droga a vyvolává vyplavení endorfinů, tedy hormonů, které navozují pocit štěstí.

Domácí zvíře je také dobrým posluchačem. Lze se mu bez obav se vším svěřit - se svou bolestí, starostmi a nesnázemi, s tajemstvím. A hlavně - zvířata uklidňují!

Nejlepší psí kamarád

Mezi psy najdeme plemena, jež se k dětem chovají zvláště přátelsky a která při hraní a dovádění snesou občas nějaké to nechtěné dloubnutí. Tito psi nejsou příliš citliví na hluk ani nervózní, spíše dobrosrdeční, ale přitom mají více či méně hravý temperament.

Erdelteriér je typickým rodinným psem, ostražitý, dobrosrdečný, nic nebere ve zlém, perfektně děti ohlídá. Někdy ovšem nad sebou potřebuje pevnou ruku.

Bígl je původem lovecký pes, v rodině se přesto cítí skvěle. Má stále dobrou náladu, je mimořádně společenský, přítulný a nesmírně hravý.

Boxer je temperamentní miláček, hravý, má rád děti a je statečným, neohroženým ochráncem své rodiny.

Hrubosrstý jezevčík stále chytrácký, čilý a hravý, ale taky trochu tvrdohlavý. Právě proto, že je tak svéhlavý, ale současně něžný, je u dětí oblíbený.

Zlatý retrívr je pozorný, klidný a věrný, má dobrou paměť a je to vhodný pes pro děti, trpělivý a stále dobrosrdečný. S velkou láskou ho lze lehce vychovávat.

Kolie touží po tom, aby od své rodiny dostával hodně lásky a ve stejné míře je mohl vracet. Kolie jsou učenlivé a mají silně vyvinutý pud chránit a střežit své milované blízké.

Dalmatin je považován za ostražitého a nekomplikovaného kamaráda vhodného pro hru, kterého lze lehce vychovávat. Dalmatin je stále veselý a rovněž mimořádně bdělý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Magda Magda | Web | 2. září 2007 v 16:29 | Reagovat

Ahoj,plosím zajdi se podívat i na můj blog.A byla bych ráda,kdybys zanechal/a nějakej hlas v anketě a napsala nějakej komentář =)díky předem,čao

2 imortalka3 imortalka3 | Web | 3. září 2007 v 7:48 | Reagovat

ahoj uz tam ma v oblubenych tak uz mozes aj ty:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.