ANGLICKÝ KOKRŠPANĚL HISTORIE

9. srpna 2007 v 12:33 |  •Anglický kokršpaněl•
Když Keltové kolem 300př.n.l. přes Iberský poloostrov osídlovali Btistké ostrovy,přivezli si s sebou i dlouhosrsté psy s převislýma ušima.Obvykle se jim říkalo ,,ptačí psy " , protože se používali především k lovu ptáků.v zásadě se dva tipy těchto psů.Ti první byli větší,vysokonozí a hledali ptáky ve volném prostoru.Druhý tip byl menší s kratšíma nohama.Titi psy hledali zvěř ,,nízkým nosem''.Lovci všem ptačím psům říkali ,,spaniels''-španělé,pravděpodobně podle jejich původní domoviny.Jsou však i jiné teorie o pojmenování tohoto pemene.
Poprvé se jméno spaniel objevuje roku 948,kdy se o těchto loveckých psech zminuje Howell, král Walesu,ve svém zákoníku.Španělé získávali stále větší oblibu.Od roku 1697 se už používalo pro dlouhonohé španěli jméno ,,sitting spaniels'' ,krátkosrstým se říkalo obecně ,,spaniels''.
Nejpopuárnějším španělem se stal cockerspaniel,v našim překladu kokršpaněl.Jeho jméno se poprvé oběvuje roku1893.Trvalo až do roku 1900, než se původně nejednotný tip kokršpaněla postupně ustájil.V roce 1902 byl vytvořen a schválen první standart , který platí až do dnes!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.